Bugün 21 Nisan 2021, Çarşamba         
Bizi Takip Edin!   
 


 

Değiştirilebilir içerik alanı

Değiştirilebilir içerik alanı

LABORATUVAR CİHAZLARI   /   BİYOGÜVENLİK KABİNİ Kategoriler

 

Class I: Class I biyogüvenlik kabinleri personeli ve çevreyi korur fakat deney malzemelerini korumaz.

 

Class II Tip A Biyogüvenlik Kabini: Kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar.

 

Tip A sistemlerde, kabClass I: Class I biyogüvenlik kabinleri personeli ve çevreyi korur fakat deney malzemelerini korumaz.

 

Class II Tip A Biyogüvenlik Kabini: Kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar.

 

Tip A sistemlerde, kabin içerisindeki hava genellikle odaya devir daim yapar. Dolayısıyla, eğer oda içerisindeki havaya karışmayı engelleyecek bir baca kanalı kurulmamışsa, Tip A sistemler zehirli kimyasallar ile çalışmak için tam güvenli değildirler. Tip A BGK’nın sağladığı Biyogüvenlik Düzeyi 2 & 3 seviyesindedir.

 

Class II  Tip B Biyogüvenlik Kabini: Kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar. Tip B biyolojik emniyet kabinleri Tip A kabinler ile tamamen aynı çalışma mekanizmasına sahiptir. En temel farklılık, Tip B biyogüvenlik kabinlerinin binanın ana baca sistemine direkt olarak bağlanmasıdır.

 

Class III : Tüm Class II kabinler gibi kullanıcıya, deney malzemelerine ve çevreye koruma sağlar. Class III kabinler açılamayan gözetleme penceresi sayesinde tamamen kapalı ve gaz sızdırmaz bir yapıdadır. Kabin içerisindeki malzemeleri kullanmayı sağlayan portlara sabitlenmiş plastik eldivenlere sahiptir. Class III biyogüvenlik kabinleri tipik olarak en zararlı biyolojik çalışmalarda kullanılır, çünkü bulaşıcı aerosollara karşı kullanıcı ve çevre için en yüksek koruma düzeyini sağlarlar. Class III BGK’nın sağladığı biyogüvenlik düzeyi 3 & 4 seviyesindedir.

İstediğiniz ölçülerde ve özelliklerde Biyogüvenlik Kabini ve Fiyat için lütfen bizimle iletişime geçiniz.in içerisindeki hava genellikle odaya devir daim yapar. Dolayısıyla, eğer oda içerisindeki havaya karışmayı engelleyecek bir baca kanalı kurulmamışsa, Tip A sistemler zehirli kimyasallar ile çalışmak için tam güvenli değildirler. Tip A BGK’nın sağladığı Biyogüvenlik Düzeyi 2 & 3 seviyesindedir.